3 zkoušky - 3 cíle (2. část)

30. listopadu 2011 v 19:49 | Enfersis |  Sen Magické tygřice
O-O-OMíjela temné stromy a stále se ohlížela. Měla příšerný strach. Pokud říkala Agalnifira pravdu to co se jí snaží chytit a ublížit není nic hezkého. Nechtěla na to myslet, ale nemohla přestat. Nikdy nepomyslela, že ji bude honit stvoření z legend. Nikdy nečekala, že budou zkoušky takovéto. Proto snad ani neexistovalo slovo. Dusavé kroky byly čím dál více blíže slyšet a když se Crystaly otočila uviděla zářící rudé oči a blýskající se tesáky. Zavanul k ní pach shnilého masa a čerstvé krve. Slyšela občasné křupnutí kloubů jak se jí stvoření snažilo dohnat.


Crystaly zabočila, ale tvor ji pronásledoval dál. Vyběhla na louku. Našedlá tráva se jí otírala o nohy a jí to připadalo jako kdyby ji stébélka chtěla polapit a podržet ji tomu strašnému stvoření. Opět se ohlédla a spatřila ho v celé své kráse. Za ní běžel jakýsi vlk. Vlastně jenom jeho kostra na níž se upínalo ještě trochu hnijícího masa a i přesto jak byl tvor starý, tak mu z přetrhaných tepen a žil bez ustání stékala čerstvá krev. Dlouhé drápy rozrývaly vlhkou zeminu a vyrvávaly velké trsy trávy. Ocas nepatřil vlkovy na to byl už příliš dlouhý. Tvor jím mával až bylo slyšet jak kosti o sebe dřou a chrastí. Jeho oči zářily jako dva ohníčky a když tvor zařval z tlamy se mu vydral ten příšerný zvuk, který Crystaly slyšela již prve. Mrtvý zcela bez života.


Ten tvor byl tím nejmocnějším démonem co se kdy na světě objevil. Ve starovelërským jazyce se mu říkalo Agälgiris. Což znamená utrpení. Nikdo nikdy nevěděl jestli se tak nazývá kvůli tomu,že ten tvor trpí nebo jestli to jsou právě jeho objeti. To momentálně proběhlo hlavou Crystaly. Najednou prudce zastavila a podívala se hluboko do nepřítelových očí. Ten se taky zastavil a vyjeveně na ni zíral. Zřejmě ho dost zmátlo, když se kočkodlačice zastavila. Pomalím krokem se k ní přiblížil. Sklonil hlavu tak aby se na ni mohl více podívat. Tady nešlo o to mu utéci, tohle je zkouška strachu,jestli se mu dokážu postavil. To je ten cíl. Pomyslela si již vítězoslavně a snažila se ve svém srdci najít odvahu, ale bylo to těžké přece jen tvorovi tolik nevěřila, když však musela uskočit a jeho tesáky ji míjeli jen o pár milimetrů bylo Crystaly jasné, že se zmýlila. Dala se na nový úprk. Okolní krajina jí nic neříkala i přesto, že všechny zkoušky se odehrávaly na nějakém reálném místě.


Zavadila o nějaký kámen a spadla na zem. Dost ji to zdrželo. Bolestně zařvala když se jí drápy zaryly do hřbetu a roztrhly kůži. Crystaly cítila Agälgirisův hnilobný dech. Postavila se a ohlédla. Najednou se mu dívala přímo do očí. Viděla to zlo které mělo obrovskou moc. Ten tvor ji nemusel ani pronásledovat, mohl ji zabít rovnou aniž by se nějak namáhal.


Působil jakoby to zlo nedokázal ovládnout, ale to byla lež. On ji nechtěl zabít. Jestli zná taky mého tátu tak už se asi zblázním. Pomyslela si a nastražila uši číž chtěla dát najevo, že se ho nebojí i když to nebyla tak úplně pravda. "Hörenio…" Zahuhlal Agälgiris a ještě dodal: "pfítel…" Crystaly otráveně protočila oči. A další… "Takže ty jsi přítel mého otce. Proč ti nevěřím?" Strach v jejím hlase zcela zmizel, aniž by věděla kde sebrala takovou odvahu se s Agälgirisem dát do řeči.


Crystaly mnoho věcí nechápala. Nejdříve před ním utíká, a pak se zastaví s tím, že jí nechce ublížit. Mýlí se jelikož se jí pokouší zakousnout takže opět nový úprk. Rozerve Crystaly kůži na hřbetě až je vidět maso a i části obratlů. Nakonec ze sebe vypraví že je přítel Hörenia. Co si mám o něm myslet?! Uvažovala tygřice aniž by očima uhnula od obrovitého monstra. "Ty věřit muset!" Zachrčel a nebezpečně zvýšil hlas. "Dobrá věřím tedy alespoň se pokusím.Co po mně chceš?" "Ty být Hörenio dcera. Ty muset mně odpustit." Odpověděl a sedl si. "Odpustit proč? Odkud znáš mého otce a proč si mi roztrhl ten hřbet? au to bolí…!" Zavrčela Crystaly podrážděně. " Jak já poznat Hörenio to dlouhý pfíběh a za ten hfbet se omlouvat, trvat mně než já poznat kdo ty být." Ten jeho huhlavý hlas ji trochu zabral než pochopila co se jí snaží říct. "Tak mi ho řekni pak budu mít větší důvod ti odpustit." Zazářily Crystaly oči pomyšlením, že se konečně něco dozví o svém otci. Myslela, že toho ví dost, ale viditelně se zmýlila. "Když ty si najít čas." Zachrchlal Agälgiris a lehl si jakoby byl po té honičce příšerně unavený. I přesto že jeho oči zůstávaly stále zlé Crystaly poznala, že je rád když někdo vyslechne jeho příběh. Agälgiris začal vyprávět.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Black Black | 2. prosince 2011 v 21:58 | Reagovat

pane bože!!!tohle mi nedělej :DDD takovýhle výtlemy víckrát za den nepřežiju :DDD prý démon utrpení a on huhlá,to nejde :DDDDDDDDDDDDDDD a jestli v týhle povídce bude ještě někdo,kdo zná Crystaliina otce,zabiju se smíchy XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

2 Enfersis Enfersis | 3. prosince 2011 v 16:06 | Reagovat

[1]: A co myslíš že mám v plánu?? :-D  :-D  :-D

3 Black Black | 3. prosince 2011 v 20:22 | Reagovat

[2]: Tss,jestli mě zabiješ,jdeš mi na pohřeb!povinně!!! :-D  :-D

4 Enfersis Enfersis | 3. prosince 2011 v 21:01 | Reagovat

[3]: Pro mě slovo povině nic neznamená :D :D :D :D Na pohřeb ti nepujdu :P

5 želva želva | 4. prosince 2011 v 0:29 | Reagovat

[3]: neboooj se vsákne :-D  :-D  :-D

6 Enfersis Enfersis | 4. prosince 2011 v 13:15 | Reagovat

[5]: želva to dala !!! :D :D :D :D :D :D :-P  :-P  :-P

7 Black Black | 4. prosince 2011 v 18:42 | Reagovat

joooo :-D  :-D  :-D

8 holianka holianka | 13. prosince 2011 v 18:51 | Reagovat

to s tim otcem je fakt dobrý :-D

9 holianka holianka | 13. prosince 2011 v 18:52 | Reagovat

krásně píšeš Ani :-)

10 Enfersis Enfersis | 14. prosince 2011 v 16:47 | Reagovat

[9]: Díky al e neřekla bych :)

11 Paní Ohně Paní Ohně | 22. prosince 2011 v 19:47 | Reagovat

Moc pěkný..vážně krásně píšeš.. :-) ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Na tento blog se vztahují autorská práva. Kopírovat povídky, příběhy - psané či obrázky - kreslené majitelkou je zcela nepřípustné! Též má majitelka právo mazat vulgární nebo nevhodné komentáře.